WARTO ZOBACZYĆ:

1. REZERWATY Drawskiego Parku Krajobrazowego:

– Brunatna Gleba

– Dolina Pięciu Jezior

– Jezioro Czarnówek

– Torfowisko nad Jeziorem Morzysław Mały

– Torfowisko Toporzyk

– Zielone Bagna

– Przełom Rzeki Dębnicy

 

2. REZERWATY Ińskiego Parku Krajobrazowego:

– Burbagno Miałka

– Głowacz

– Kamienna Buczyna

– Krzemieńskie Źródliska

– Wyspa Sołtyski

 

Pałac w Siemczynie
Pałac został wybudowany w latach 1722-1728 w stylu barokowym. Wzniesiono go na planie podkowy. Całkowita powierzchnia 2722 m kw. Z dawnego wyposażenia pozostało niewiele, są fragmenty dwóch kominków, resztki jednego pieca z holenderskich kafli, oraz gipsowe sztukaterie w jednej z sal pałacowych na piętrze. Do końca XVIII wieku pałac był własnością von Goltzów, w XIX wieku należał do rodu von Arnim, którzy przebudowali park w stylu krajobrazowym, a następnie aż do 1945 roku należał do rodziny von Bredów. Na południe od pałacu na powierzchni ponad 3 ha rozciąga się park z zabytkową aleją grabową.

 

Ruiny zamku Drahim
Zwaliska zamku usytuowane są na wzniesieniu, w wąskim przesmyku między jeziorami Drawsko i Żerdno, w miejscowości Stare Drawsko, przy szosie wiodącej do Kołobrzegu. Zamek wybudowany został przez Joannitów około 1360 roku. Od 1407 do 1668 był siedzibą starostów polskich. Od XVIII wieku pozostaje w ruinie. Zamek jest dostępny do zwiedzania (www.drahim.pl) W zamku funkcjonuje muzeum. Przez całe lato na dziedzińcu zamkowym i u jego podstawy organizowane jest „Lato z historią”, cykl różnorodnych imprez historycznych, zwłaszcza rycerskich.

 

Młyn wodny w Głęboczku
W niewielkiej wsi powstałej w XIX wieku jako folwark sąsiedniego Rzepowa, zachował się bardzo ciekawy zespół młyński z końca XIX wieku, w którego w skład wchodzą m.in. szachulcowy budynek młyna oraz spichlerz.

 

„Sławogród” – gród wczesnośredniowieczny

Będąc w Czaplinku warto odwiedzić nowe atrakcyjne miejsce – odtworzoną średniowieczną osadę. Miejsce to oddaje klimat i atmosferę dawnych czasów. Każdy może spróbować sił w strzelaniu z łuku, rzucie oszczepem, zagłębić tajniki kowalstwa oraz tkactwa.

Close Menu