SPŁYWY KAJAKOWE DRAWĄ

Zapytania mogą Państwo kierować do nas lub pod adres www.kajakiempodrawie.pl tel. 691 233 989, e-mail: kontakt@kajakiempodrawie.pl

 

 

RZEKA DRAWA

DRAWA to najdłuższa rzeka Pojezierza Drawskiego o dł. 186 km, wypływa z jez. Górnego z rezerwatu „Doliny Pięciu jezior”, przepływa przez jez. Drawsko, kilka mniejszych jezior, dążąc w kierunku Złocieńca i dalej do jeziora Lubie i GUDOWA. 

W okolicach miejscowości Gudowo rzeka Drawa wpływa do jeziora i dalej płynie ku morzu, przepływając przez odcinek poligonu drawskiego. Odcinek od ujścia z jeziora Lubie jest najbardziej malowniczym, trudnym, przeznaczonym dla profesjonalistów odcinkiem spływu. 

Na spływ kajakowy tym odcinkiem wymagane jest specjalne zezwolenie. Jednak w Drawsku Pomorskim można rozpocząć spływ jednym z łatwiejszych i najpiękniejszych szlaków kajakowych w Polsce i przypływając na drugą stronę jeziora go zakończyć. Rzekę przepłynąć można w 8 dni, jednak warto zatrzymać się tu na dłużej. Trzykrotnie, w latach 1955 – 1967 Drawą płynął Papież Jan Paweł II, wówczas ks. Karol Wojtyła i dla upamiętnienia tego faktu szlak Drawy nazwano im. Ks. Karola Wojtyły. Szlak ten uznawany jest za najpiękniejszy w Polsce. 

Close Menu